eat well

אליהו שכטר, מומחה לארידיולוגיה (אבחון דרך העין) ולרפואה טבעית

Bookmark and Share
אליהו שכטר (יח"צ)
אליהו שכטר (יח"צ)

אליהו שכטר, מומחה במגוון שיטות בריפוי טבעי – גוף ונפש

מיקום: בני ברק, ירושלים, באר שבע, בית יתיר

אליהו שכטר הוא נטורופת המשלב בטיפוליו צמחי מרפא, סו-ג'וק, פרחי באך וניקוי טראומות בשיטת TAT ומתמחה באבחון ארידיולוגי ועוד.

שכטר מנחה הרצאות וסדנאות בתחומים אלה, והוא בעל טור בתחום התזונה בעלון שבועי של הידברות.


סיפורים מהקליניקה:

א. אל שכטר הגיע אדם שסובל מקרע בגיד כתוצאה מתאונת עבודה, וכבר נקבע לו תאריך לניתוח. יחד עם זאת, רופאו הציע לו לנסות דיקור שאולי ימנע את הצורך בניתוח. שכטר טיפל בו בסו-ג'וק, וכבר לאחר הטיפול הראשון חש האדם הקלה דרמטית. הוא המשיך לסדרת טיפולים מלאה, שבסופה קבע הרופא 95% שיפור במצבו, וביטל את הניתוח.

ב. לפי כחמש שנים פנתה אל שכטר אחות סיעודית, שסבלה שנים רבות מדלקת בגידי המרפק בשתי הידיים. האחות קיבלה זריקת סטרואידים המקלה עליה למשך שלושה חודשים, אך היא רוצה למצוא פתרון אחר ולהפסיק עם הסטרואידים. שכטר טיפל בה שישה טיפולים, ומאז היא אינה סובלת מדלקות גידים ואינה נזקקת לסטרואידים.

ג. אישה הסובלת מדורבן בשתי כפות רגליה, רק רצתה לרקוד בחתונת ביתה. האישה סבלה מהדורבן כשלוש שנים, שבהן ניסתה כל טיפול אפשרי. לאחר 3 חודשי טיפול אצל שכטר רקדה האישה בחתונת ביתה ללא כאבים או סבל!

ד. אישה הסובלת מדיכאון מזה שנים רבות הגיעה אל שכטר לטיפול. הוא אבחן אותה אבחון מקיף באמצעות אירידיולוגיה (התבוננות בעין) ותשאול. שכטר חשד שהיא סובלת מפטרייה במערכת העיכול. הוא המליץ לה על תזונה מותאמת אישית, צמחי מרפא וטיפול לניקוי טראומות שחוותה בילדות. בסיכום הטיפול התברר שנוסף על הבעיה הראשית, נפתרו אצלה בעיות נוספות: מגרנות, הפרעות מחזור קשות ובעיות עור שונות. במכתב התודה המרגש ששלחה לשכטר היא ציינה כי היא המאושרת באדם, שמחה, אופטימית ומפיצה אור לכל סביבתה.

ה. בחור הסובל מדלקת כרונית בעיניים מזה כשלש שנים פנה אל שכטר. לטענתו, הוא נבדק אצל כל מומחי העיניים הבכירים ביותר. לאחר אבחון מקיף הסתמן כי מדובר באלרגיה. שכטר המליץ לו על טיפול תזונתי נוגד אלרגיה, נתן לו צמחי מרפא שונים בהתאמה אישית וטיפל בו בסו-ג'וק. לאחר ארבעה מפגשים דיווח הבחור על שיפור דרמטי – 80% שיפור.


אודות אליהו שכטר

שכטר החל את דרכו בישיבת "מרכז הרב" שם שקע בתורה גמרא הלכה ואמונה. עם השנים הבין שנרקמת בתוכו "תפיסה הוליסטית". הוא הבין שהתורה הוליסטית במהותה, והיא מנחילה ערך זה בדרכים שונות.

בישיבת "מרכז הרב" פגש הוגים גדולים שהנחילו ספרות ענפה ומרתקת, שייצגה עבורו יהדות עמוקה ושורשית. אחד המשפטים שכתב המהר"ל נחקקו בו: כל מחלה היא בעצם "יציאה מסדר העולם". כלומר, העולם הוא אחד ויש בו איזון פנימי שכשהוא מופר על ידינו, אנחנו יוצאים  מסדר העולם – ואז באות מלחמות, מחלות וכדומה. להבנתו, עולה מכך שיש מחלה אחת בלבד – היציאה מהסדר. כל מה שאנחנו מכנים 'מחלות' הן בעצם סימפטומים של מחלה אחת בלבד. מכאן, שיסוד הריפוי והתיקון הוא החזרה אל האיזון, אל הסדר. כפי שהמהר"ל מסביר, חזרה אל  התורה שמייצגת את הסדר והאיזון עלי אדמות.

לכן לא הפתיעו אותו דברי הרב קוק שכתב שיבוא יום שגם "המדיצינה תחזור בתשובה". כלומר, במסגרת התיקון הכולל שיבוא לעולם גם הרפואה תשנה גישתה מגישה "סימפטומטית" לגישה "הוליסטית".

כשבתו הבכורה של שכטר הייתה תינוקת, היא סבלה מדלקות אוזניים חוזרות ונשנות. כל דלקת לוותה בנטילת אנטיביוטיקה. בחיפוש אחר טיפול הולם לבתו הגיע שכטר ליצחק בן אורי ז"ל – מטפל בתזונה ואחד ממניחי היסוד לתזונה טבעית בארץ.

הפגישה הייתה נקודת מהפך בחייו ואת התיאוריה שהלכה ונתגבשה שם, הפך שכטר לדרך חיים מעשית. תוך כדי כך נרפאה בתו מהדלקות החוזרות והנשנות. שכטר ראה בכך אישור לגישה המתהווה.

לאחר כמה שנים של לימוד בישיבה, שירות צבאי בחיל ההנדסה ושנים רבות של מילואים, עבר לשדה החינוך בבתי מדרש שונים: לימד בישיבה גבוהה ואחר כך הייתה לו הזכות להיות ממקימי המכינה הקדם-צבאית ביתיר. תוך כדי שלימד תורה ויהדות התגבשה תפיסתו והתחדדה יותר ויותר, עד שבנקודת זמן מתאימה החל בלימודי הרפואה הטבעית.

רפלקסולוגיה ופרחי באך למד שכטר במכללת אדר. סו-ג'וק במכללת סמייל קולג'. נטורופתיה והרבליזם קליני במכללת מרב. ארידיולוגיה אצל יעקב ברמן (תלמיד של ד"ר ג'נסן). TAT למד שכטר אצל אליעזר ספטר, שהביא את השיטה לארץ.

טלפון: 052-8903822

אתר הבית של אליהו שכטר

העמוד העסקי של אליהו שכטר בפייסבוק - ראות

העמוד האישי של אליהו שכטר בפייסבוק


הערה: הפורטל לתזונה בריאה Eatwell משמש כערוץ פרסומי בלבד ואין הוא ממליץ על מטפל כזה או אחר ואינו נושא באחריות כלשהי למוצר/שירות שניתן ע"י חברה או בעלי המקצוע המפורסמים באתר או בכלל.

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים