eat well

זרעי קצח מרפאים סרטן

Bookmark and Share
זרעי הקצח ידועים כבר אלפי שנים כבעלי איכות מרפאת לסרטן, מחלות ויראליות ועוד. ד"ר מרדכי הוכברג סוקר זאת בכתבה שלפניכם
קצח (Joana Petrova)
קצח (Joana Petrova)

על זרעי קצח

ערכים בריאותיים מופלגים של זרעי קצח ושמן קצח

ד"ר מרדכי הוכברג סוקר במאמרו מתוך "תזונה פלוס" את זרעי הקצח ואת השמן המופק מהם. הסקירה המסורתית המקומית מחזירה אותנו לנקודה שבה יש להודות ולברך כי המזון שסביבנו אכן מרפא. השימוש בקצח הוא פשוט ואינו דורש מאמץ בהכנה או השגתו, שכן הוא נגיש וזמין. נראה שיתרונותיו עולים על זרעים אחרים הנפוצים בתזונה שלנו כדרך קבע.

זרעיו של הצמח קצח תרבותי ושמן שלו נמצאים בשימוש ברפואת הצמחים, גם כתבלין, כבר משחר ההיסטוריה, באזורנו  ובארצות צפון אפריקה. לזרעי הצמח ולשמן המופק מהם יש איכויות מרפא מופלגות. הוא עוזר לריפוי סרטן, מחלות חיידקים, מחלות ויראליות, לריפוי כיבי קיבה ותריסריון,  סוכרת, דלקות כרוניות ומצבי מחלה רבים נוספים. צמח זה הוא אחד מן הבודדים שבעזרתם חלק מחולי סרטן הלבלב הצליחו להבריא. צמחי מרפא נוספים שעזרו  להבראת חלק מחולי סרטן הלבלב הם תה מעלי פפאיה ופירות הצמח גרביולה. לגרביולה ייתכנו תופעות לוואי. 
 
הקצח אמנם לא מוכר דיו בארצות  המערב, אך נמצא שעם  טיפול איתו, אנשים הבריאו ממחלות שלא הגיבו לכל טיפול אחר. ניתן לשלב את זרעיו של צמח זה בתפריט היומי, גם בזכות ערכיו התזונתיים וגם כצמח המונע ומרפא מחלות שונות. לקצח אין תופעות לוואי.  בניסויי מעבדה נמצא שבזרעי קצח יש חומר פעיל  בשם תימוקווינון. חומר זה נמצא מפחית ואף בולם התחלקות של תאים סרטניים.

מאז שנת 1964, פורסמו בספרות המקצועית 458 מחקרים מדרג ראשון (פיר רביו) שאישרו את יכולות הריפוי של צמח זה.  יכולת זו הייתה ידועה  כבר אלפי שנים בארצות מזרח אגן הים התיכון ובצפון אפריקה. זרעי קצח הוכחו במחקרים מדעיים כבעלי התכונות הבאות:  מגנים מפני סרטן לבלב, כבד וקיבה, משככי כאבים, נוגדי בקטריות, נוגדי דלקות, לטיפול בכיבים, נוגדי פיטריות ובכללן קנדידה,  נוגדי חמצון, מורידי יתר לחץ דם, נוגדי וירוסים, כעזר נגד התכווצויות,  כמנקי סמפונות הריאה, נוגדי סוכרת, מנקי כבד, מורידי מתחים, מגבירי הפרשת אינסולין כאשר הגוף זקוק לכך, כמסדירי הפרשת אינטרפרון וכעוזרים לתפקוד הכליות.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב כתבות "Eatwell" ישירות לפייסבוק שלכם

מתוך התנסות בארצות המזרח התיכון וצפון אפריקה נמצא שצריכת זרעי קצח או שמן קצח  מהווה   צעד משמעותי ביותר למניעת גדילה והתפשטות של סרטן המעי הגס, אך גם לטיפול בסוגי סרטן אחרים.
חוקרים מהמעבדות למניעה וטיפול בסרטן בדרום קליפורניה מצאו שצריכת קצח מעלה את הספירה של גרנולוציטים נויטרופיליים, סוג כדוריות הדם הלבנות היותר מצוי בדם שאחראי לאיתור תאים סרטניים וחיסולם לפני שהם יוצרים רקמה סרטנית בגוף. שמן הקצח מגביר במוח העצמות ייצור של תאי מערכת חיסונית לסוגיהם. הוא מגביר את הייצור של אינטרפרון, מונע נזק ויראלי לתאים, מחסל תאים סרטניים ומעלה את קצב הייצור של תאי B בגוף.

לזרעי הקצח יש טעם חריף במידת מה וניתן לפזר אותם  טחונים, כתבלין על האוכל. אפשר גם להכין מהם תה, להשרות אותם במים כמו זרעי צ'יה ואז ייוצר ריר אכיל.
 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
תגובות
1. 
הרמב"ם: הרגיל בקצח, לא ילקה בליבו
גדעון לבב נטורופת (27/08/2013 04:41:41)
2. זהר (28/08/2013 13:20:34)
3. מיכל אליאב (2/09/2013 13:34:30)
4. דליה ודוד המרכז לבריאות טבעית (24/07/2014 17:48:03)
5. 
משתמשת שנים בתוך דיסת קוואקר עם זרעי פשטן וכצח טחונים .
חנה (30/06/2015 07:39:03)
6. תקוה רום (22/08/2015 09:56:46)
7. ארמו (22/11/2015 14:19:25)
דרונט בניית אתרים