eat well

4 פתרונות לכאבי שרירים

Bookmark and Share
כמעט כל אדם סובל במידה זו או אחרת מכאבי מפרקים או שרירים. לעיתים קרובות מייחסים זאת לגיל, לעבודה קשה מדי, להתעמלות מאומצת או לגורמים אחרים. מבלי להתעמק בסיבה - קבלו 4 פתרונות שיעזרו לכם לפרק את הכאב
אפשר להיפטר מהכאב (123RF)
אפשר להיפטר מהכאב (123RF)

4 פתרונות לכאבי שרירים

מינרל הפלא, האצה המוכרת, נוגד החמצון מהחזקים ביותר בטבע וכמובן הימנעות ממזונות המעודדים היווצרות כאבים. כל הפרטים לפניכם:

אסטאקסנטין

אסטאקסנטין הינו קרוטנואיד בצבע כהה הנוצר על-ידי מין מסוים של אצות ים מיקרוסקופיות. כאשר מגדלים אותן במים רגילים, לא מי ים, הן מייצרות את האסטאקסנטין שנועד להגן עליהן מפני קרינות, קרינה אולטרה סגולה וגורמים מזיקים נוספים. קרוטנואיד זה הינו אחד מנוגדי החמצון היותר בעלי עוצמה המצויים בעולם. כאנטיאוקסידנט הוא נמצא 550 פעמים יותר חזק מוויטמין E. שלא כמו מרבית נוגדי החמצון, אסטאקסנטין הינו מסיס שמן וכך הוא מגיע ישר לרקמות ולשרירים ושם הוא מונע חמצון. הוא מספק לשרירים ולמפרקים הגנה מפני מצבים מנווניים רבים ומרפא מצב דלקתי שנלווה לכאבים אלו או גורם להם.

כלורלה

כלורלה היא מין של אצה חד-תאית שמכילה מגוון רחב של רכיבי תזונה וחומרים המנטרלים רעילות ורכיבי תזונה שיכולים להעביר כאבי שרירים או מפרקים. באצה זו מצויים, בין השאר, החומרים המועילים הבאים:     

כלורופיל – חומר זה המצוי בצמחים ירוקים נוגד חומציות ופועל נגד דלקות שלעיתים קרובות נלוות לכאבי פרקים ושרירים. רעלים לעיתים קרובות מצויים בשורש של כאבי פרקים ושרירים. לכלורופיל יש יכולת מיוחדת להיקשר אל הרעלים האלו ובכללם מתכות כבדות, שלעיתים קרובות הימצאותן היא הסיבה העיקרית לכאבי מפרקים ושרירים. הכלורופיל עוזר לסילוקן מן הגוף.   

גלוקוזמין – אף הוא מצוי בכלורלה והוא עוזר לשימור הסחוסים והרצועות בגוף.       

רכיבים מיוחדים המצויים בכלורלה עוזרים להמריץ את התרבות הבקטריות  החיוביות שבגוף. כך נוצרת תגובה יעילה יותר של המערכת החיסונית למיקרואורגניזמים מזיקים. שמירה על אוכלוסיית פלורה נכונה במעי חשובה ביותר נגד כאבי שרירים ומפרקים.    

מינרלים – הכלורלה עשירה במיוחד במינרלים חשובים והיא עוזרת לאזן תפריטים בהם אין די מינראלי תזונה.

סוכר חום
בלי סוכר בבקשה (123RF)

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב כתבות "Eatwell" ישירות לפייסבוק שלכם

מגנזיום

מגנזיום הוא מינרל הכרחי האחראי ליותר מ-800 תהליכים אנזימטיים בגוף. מסיבות טובות רבות הוא מכונה "מינרל פלאי". אחת מהן היא היותו מסוגל לגרום להרפיית שרירים ולהפחתת כאבים. המגנזיום הוא מינרל הכרחי לבריאות השרירים והמפרקים.

צריכתו הינה צעד חשוב קדימה נגד כאבים. הוא דרוש גם לשם עיכול נכון. הוא מנטרל חלבונים גורמי דלקות בגוף – כל זה עוזר להרפיית שרירים ולמניעת כאבים בשרירים.

הימנעות מאכילת מזונות שמגבירים כאבי שרירים

עבור מרבית האנשים, החלק היותר קשה לטיפול בכאבים הוא סילוקם מן התפריט של אותם מזונות שמעודדים כאבים. היותר שכיחים שבהם הם:    

  • דגנים מכילי גלוטן ומוצריהם
  • קפה
  • אלכוהול
  • סוכר
  • בשר
  • מוצרי חלב, בעיקר המפוסטרים שבהם (בארץ כל מוצרי החלב עברו פסטור)

גורמים מזיקים נוספים הם זיהום סביבתי, כמו זיהום של מתכות כבדות ותרופות כימיות. מתכות כבדות ובכללן סתימות אמלגם הן סיבה מאוד שכיחה לכאבי שרירים ומפרקים.

לסיכום, נקיטת כל האמצעים שהוזכרו לעיל עשויה לעזור במרבית המצבים של כאבי שרירים ומפרקים, בנוסף לשמירה על אורח חיים בריא, הכולל תזונה נכונה.

ד"ר מרדכי הוכברג Ph.D מתוך המגזין "תזונה פלוס", גיליון 93

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
תגובות
1. מעין (13/04/2015 13:28:17)
2. אבנר (14/04/2015 04:04:40)
3. טל אבן (15/04/2015 17:17:26)
4. נאוה (19/04/2017 20:40:18)
5. בקיצור עדיף למות (19/04/2017 23:09:53)
6. אפי (22/04/2017 20:33:39)
דרונט בניית אתרים