eat well

רופאים, תזונה ובריאות: חשבתם שאין קשר?

Bookmark and Share
מה רופאים באמת יודעים על תזונה? מסתבר שיש רופאים שמחקרי התזונה שלהם פרצו דרך והצילו אנשים ממחלות קשות המובילות למוות. כיצד הם יכולים לעזור לכם וכיצד אתם יכולים לעזור להם?
צילום: 123RF
צילום: 123RF

רופאים, תזונה ובריאות: חשבתם שאין קשר?

בימינו כולם יודעים שמרבית רופאים לא מבינים היטב את תחום התזונה, ושנושא זה לא נמצא בכלל בתוכנית לימודי הרפואה. רופא מן המניין, במקרה הטוב, מנהל שיחה קצרה מאוד על "דיאטה" ונותן הצעות כלליות או מפנה את המטופל לדיאטנית בקופה. קורה גם לא מעט שאנשים מחפשים עצה תזונתית אצל מטפלים אלטרנטיווים או אצל אנשים שאינם מטפלים מוסמכים אבל מציעים עצה תזונתית. וכך תחום התזונה – תחום שכל כך משפיע על בריאותנו – הפך לתחום של כל אחד. חוץ מהרופאים כמובן.

יש היום כל כך הרבה שיטות חדשות. יש כמות עצומה של חומר באינטרנט, בעיתונים ובטלוויזיה, וגם כמות עצומה של ספרים בנושא התזונה. חלק ניכר של הציבור משוכנע שבמקום לצרוך תרופות כימיות עליהם לקנות ויטמינים ותוספי תזונה או אולי לצרוך מזונות-על יקרים. בתקשורת מוצאים דיווחים רבים הסותרים אחד את השני ומוליכים ממש למבוי סתום, כך שבן אדם שבאמת רוצה לקחת אחראיות על מצב בריאותו נתקע שם ולא יודע על מה לסמוך ולאן לפנות. ככל הנראה – המצב עגום מאוד.

אך למרות כל הדעות הקדומות, יש מספר הולך וגדל של רופאים אשר מכירים בערך של התזונה והשפעת התזונה על בריאותנו (ואני ביניהם). אנחנו "עומדים על הכתפיים של ענקים" שהם הרופאים החוקרים המובילים בתחום, הרופאים שביצעו מחקרים קליניים פורצי דרך אשר פורסמו בספרות הרפואית המקצועית. מחקרים אלה מבוקרים ותוצאותיהם מבוססים ואמינים.

היועץ הרפואי של נשיא ארה"ב

ד"ר אסלסטיין וד"ר אורניש ביצעו לפני יותר מ 20 שנה מחקרים שהוכיחו שתפריט טבעי וצמחי ודל שומן מסוגל לשפר באופן דרמטי את זרימת הדם בעורקי הלב שהיו סתומים חלקית וכך לשפר סימפטומים כמו כאבי לב (אנגינה פקטוריס) וקוצר נשימה וגם לאפשר למטופלים להימנע מניתוחי מעקפים וצינטורים אלקטיביים. ד"ר קים וויליאמס, קרדיולוג בכיר שכיהן כראש הקולגה האמריקאית לקרדיולוגיה, אימץ את התפריט הטבעי-צמחי והפך לטבעוני בעקבות מחקרים אלה ותוצאותיהם המדהימות. ד"ר אסלסטיין וד"ר אורניש ממשיכים לפעול בתחום התזונה ובריאות הלב במוסדות אמריקאים בעלי שם עולמי. ד"ר אסלסטיין עובד עשרות שנים בקליבלנד קליניק המפורסם. ד"ר אורניש הוא פרופסור באוניברסיטת קליפורניה שבסן פרנסיסקו.  אף על פי  שד"ר אורניש קרדיולוג במקור, הוא ביצע עוד מחקר שהוכיח תועלת לשימוש בתפריט טבעי-צמחי ודל שומן אצל חולי סרטן בלוטת הערמונית. כמו כן, ד"ר אורניש היה ליועץ הרפואי של נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון, לאחר שהוא עבר התקף לב. ביל קלינטון עבר לתפריט טבעי-צמחי ומאז מכריז שהוא טבעוני.


ביל קלינטון עבר לתפריט טבעי-צמחי ומכריז שהוא טבעוני, צילום: Pixabay

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב כתבות "Eatwell" ישירות לפייסבוק שלכם 

במקביל ד"ר ניל ברנרד ערך מחקר שהוכיח שבעזרת תפריט טבעי-צמחי ודל שומן ניתן לשפר ערכי סוכר בדם בקרב חולי סכרת סוג 2, ובמחקרו הירידה בערכי ההמוגלובין המסוכרר הייתה גדולה מהירידה הצפויה מנטילת תרופה. ד"ר ברנרד היום עומד בראש ועידת הרופאים לרפואה אחראית,  גוף שפועל לשפר את בריאות הציבור על ידי קידום תזונה בריאה.

הצלת חיים, פשוטו כמשמעו

ד"ר וולטר קמפנר, רופא ופיזיולוג יהודי שנמלט מגרמניה, עבד בארה"ב באוניברסיטת דיוק החל משנות ה-30 למאה שעברה. הוא השתמש בגישה תזונתית מהפכנית כדי לטפל בלחץ דם גבוה. באותה התקופה עדיין לא היו תרופות ללחץ דם גבוה ולכן אנשים רבים שסבלו מלחץ דם גבוה חוו פגיעות חמורות באיברים שונים בגוף כגון הכליות והעיניים, וחיו בסיכון גדול להתקף לב ולשבץ מוחי. השיטה של ד"ר קמפנר המכונה "דיאטת האורז", עם דגש על תפריט דל חלבון ודל מאוד בנתרן, הביאה לשיפור עד נורמליזציה בערכי לחץ הדם. באותה התקופה פירוש הדבר היה הצלת חיים פשוטו כמשמעו. מטופליו גם חוו שיפורים בתיפקודי הכליות והעיניים.

ד"ר סואנק, נוירולוג אשר חקר לעומק את מחלת הטרשת הנפוצה סבר כי אחד הדברים שגורם להידרדרות במצב חולי הטרשת הנפוצה הוא תפריט עשיר בשומן רווי. הוא ערך מחקר קליני עם קבוצה של מטופליו חולי טרשת נפוצה שצרכו מינימום של שומנים מן החי במשך 34 שנה. 95% מתוך אותם המטופלים אשר הקפידו לאכול לפי הנחיות אלה, לא חוו את הירידה בתיפקוד הנוירולוגי האופיינית למחלה זו.

הקו הראשון בטיפול

אלה חלק מרופאים שעבדו ועובדים גם בתחום הקליני וגם בתחום המחקר, כל אחד בתחום ההתמחות שלו וכל אחד חוקר מחלה קשה הגורמת לתמותה ולתחלואה רבה. כמובן שרוב הרופאים (ואני ביניהם) עובדים בתחום הקליני ונחשפים למידע חדש על מחקרים דרך הספרות הרפואית. מדי שנה מתפרסמים בספרות הרפואית מאות ואלפי מחקרים ואין אפשרות לרופאים מן השגרה לקרוא את כולם או אפילו להחליט אלו מבין המחקרים הם חשובים וראויים לתשומת ליבנו. מה גם, שיש טוענים  שעולם המחקר עצמו מושפע מאינטרסים של חברות התרופות ולהחברות אלו יש אינטרס לקדם מחקרים על תרופות ולאו דווקא על נושאים כמו תזונה ואורח חיים. כך שיש אולי עודף אינפורמציה בתחום התרופות ובו בזמן חוסר אינפורמציה בתחום התזונה. למזלנו יש לפחות שני רופאים מצטיינים שבמשך שנים טורחים לעשות סדר ולרכז את האינפורמציה המועילה בתחום התזונה. אחד הוא ד"ר פורמן, רופא משפחה אמריקאי, המשתמש זה שנים בתזונה בריאה כקו ראשון בטיפול במטופליו, וגם כתב מספר ספרים בנושא אשר היו לרב מכר בארה"ב ואף תורגמו לעברית. הוא ממש חורש בתוך הספרות הרפואית וספריו מכילים את המקורות המנמקים את שיטת הטיפול שלו. השני הוא ד"ר גרגר העוסק פול טיים בסוגית הספרות המדעית והרפואית, קורא ובודק את כל המחקרים בשפת האנגלית (כ 10,000) בשנה, ומפרסם באתר שלו כמעט מדי יום סרט ומאמר מתומצתים על נושאים שונים. הוא מקבל מימון מעמותה כדי שיוכל לעסוק רק בעבודה הזאת, והוא נעזר בצוות מומחים וגם ברופאים מתנדבים (ואני ביניהם). גם הוא כתב ספר רב מכר שתורגם לעברית לפני כחודשיים.


דיאטת האורז הצילה חיים - פשוטו כמשמעו, צילום: pixabay

אני סבורה שסוגיית התזונה בימים אלו דומה לסוגיית העישון. היום כולם יודעים על נזקי העישון והרבה ממשלות פועלות כדי להפחית את שיעורי העישון וגם אוסרות על עישון במקומות ציבוריים. אבל המחקרים החשובים הראשונים התפרסמו בשנות ה-50 למאה שעברה, זאת אומרת לפני 60 שנה!  לקח זמן עד שידע זה חלחל ועד שגורמים רשמיים הצליחו ליישם שינויים משמעותיים למען הציבור. וגם בימינו הרבה אנשים מעשנים.  אני מאמינה שבעתיד החינוך של רופאים ישתנה וישתפר ורופאים ילמדו על עוצמת התזונה ככלי טיפולי קו ראשון בהרבה מאוד מצבים. אבל מי שרוצה לקחת אחראיות על הבריאות שלו עצמו יכול כבר עכשיו להתחיל לפעול בכיוון.

מטופלים גם יכולים לעזור לרופאים ולתרבות הרפואה. כיצד? לפני כשנתיים שמעתי הרצאה של גסטרולוג בנושא כבד שומני. זה היה בכנס רופאים רגיל לגמרי. אותו מרצה נשאל אם כבד שומני זה מצב הפיך, כלומר אם הכבד יכול לחזור למצב בריא. תשובתו הפתיעה אותי. הוא סיפר על מטופל אחד שאובחן בכבד שומני על פי בדיקות וכעבור כמה חודשים חזר לאותו הגסטרולוג למעקב ושוב נבדק. לאחר האיבחון המטופל שינה את הרגלי האכילה שלו ועבר לטבעונות. בעת מעקב הכבד שלו היה בריא ללא כל זכר לכבד השומני שהיה רק מספר חודשים לפני זה. בגלל שאותו מטופל חזר למעקב, אותו הגסטרולוג למד משהו חשוב והעביר את זה הלאה לקהל של כמה מאות רופאים. לכן אני מעודדת מטופלים שחווים שיפור במצב בריאותם עקב שינוי בתזונה, לחזור למעקב אצל הרופאים  שלהם. זה עשוי לשנות את השקפת הרופאים ולתרום לשינו בתרבות של הרפואה.

ד"ר מרים מייזל
www.dr-maisel.co.il

 

1. Esselstyn, C; Resolving the Coronary Artery Disease Epidemic Through Plant Based Nutrition. Preventive Cardiology 2001; 4: 171-177
2. Ornish, D et al;  Can Lifestyle Changes Reverse Coronary Artery Disease? The Lifestyle Heart Trial. The Lancet 1990; 336:129-3
3. Anahad O’Connor;  Advice from a Vegan Cardiologist.  New York Times, August 6, 2014
4. Ornish, D et al;  Intensive Life Style Changes May Affect the Progressions of Prostate Cancer.  The Journal of Urology Vol 174, 1065-1070, Sept 2005
5. Barnard, N., M.D.;  A Low Fat Vegan Diet Improves Glycemic Control in a Randomized Clinical Trial in Individuals with Type 2 Diabetes. Diabetes Care 2006 Aug; 29(8): 1777-1783
6. Physicians Committee for Responsible Medicine, www. pcrm.org
7. Kempner, W. Treatment of Hypertensive Vascular Disease With Rice Diet. Am J Med 4:545-577 1948 (reprinted Archives of Internal Medicine Vol 133 May 1974)
8. Swank, RI; Duffan BB; Effect of low saturated fat diet in early and late cases of multiple sclerosis.  Lancet 1990; 336: 37-39
9. ד"ר ג'ואל פורמן "לאכול כדי לחיות"
10. 
www.nutritionfacts.org
11. ד"ר מייקל גרגר, "איך לא למות"

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
תגובות
1. 
ישר כוח
כתבה מצויינת (3/08/2016 09:08:20)
2. אכן כן, כתבה לעניין, (8/08/2016 13:56:27)
3. 
סוף סוף כתבה מעניינת שמעוררת עניין וסקרנות
דנה (8/08/2016 17:22:15)
דרונט בניית אתרים